محصولات و خدمات اسپندار

محصولات و خدمات اسپندار : شرکت سرمایه گذاری سیمان اسپندار متشکل از شرکت سیمان آرتا اردبیل ، شرکت سیمان فراز فیروزکوه ، شرکت سیمان نیزار قم ، شرکت مجتمع آهک آذرشهر و البرز ، شرکت حمل و نقل امن ترابر الماس اسپندار در ذیل به خدمات هلدینگ اسپندار اشاره گردیده است.

به طور معمول اگر تیپ سیمان مشخص نشده باشد، سیمان نوع یک در نظر گرفته می شود. این نوع سیمان در شرایطی با خطر حمله سولفات کم استفاده شده و در ساخت بتن معمولی به کار می رود.

                       1-325 : مقاومت 28 روزه این سیمان 325 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع می باشد

                       1-425 : مقاومت 28 روزه این سیمان 425 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع می باشد

سیمان تیپ دو بیشترین سهم تولید را در کشور به خود اختصاص داده است. این نوع سیمان، گرمای هیدراسیون کمی داشته و باید در برابر حملات متوسط سولفات مقاوم باشد. سیمان تیپ 2 در سیستم های آب زیرزمینی با درصدی بالایی از سولفات استفاده می شود.

سیمان ضد سولفات که برای استفاده در بتن هایی که مقاومت بالایی در برابر سولفات ها داشته باشند تولید می شود. این نوع سیمان برای ساخت سدها، پل ها و سازه های زیرزمینی استفاده می شود که دلیل آنها گرمای هیدراسیون پایین و مقاومت بسیار بالای آن است. استفاده از این سیمان بدلیل حملات شیمیایی کلردار در بتن مسلح پیشنهاد نمی شود.

نتیجه ی واکنش شیمیایی سنگ آهک، خاک رس و دیگر مواد افزودنی تحت عملیات شدید حرارتی در یک کوره می باشد که عموما شامل سیلیکات کلسیم و آلومینات است. برای تولید کلینکر خاکستری مواد اولیه ای مانند اکسید آهن، خاک رس و ... با سنگ آهک ترکیب می شود.

نتیجه ی آسیاب و مخلوط شدن کلینکر و دیگر مواد افزودنی(گچ، سرباره و ...) در یک آسیای سیمان. سیمان پرتلند معمولترین نوع سیمان می باشد.

این نوع دارای 15% پوزولان می باشد. سیمان پوزولانی در سازه های بزرگ استفاده می شود و برتری آن به تیپ دو گرمای هیدراسیون کم آن است. اگرچه مقاومت کوتاه مدت آن کمتر از تیپ های دیگر است، در طولانی مدت مقاومت آن بالا می رود. مهمترین مشخصه این تیپ، مقاومت بالای آن در برابر حملات شیمیایی در برابر کلر و سولفات می باشد. بتن ساخته شده از این سیمان نفوذپذیری پایین، دوام بالا و مقاومت مناسب در برابر حملات شیمیایی است.

این محصول دارای 15 تا 30 درصد پوزولان می باشد. درجه پوزولان موجود در این سیمان را می توان بر اساس خواست مشتری تغییر داد. این نوع سیمان در ساخت سد استفاده می شود.

با 92% خلوص، این محصول با کیفیت ترین نوع آهک تولیدی می باشد که به شکل گسترده در بازار مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین مشتریان آن پالایشگاه های نفت، نیروگاه های برق، سازمان آب و فاضلاب و صنایع مس و فولاد هستند. این محصول، اصلی ترین محصول اسپندار می باشد.

محصول مخصوص اسپندار. آهک هیدراته اسپندار که تنها در آهک آذرشهر تولید می شود،96% خلوص دارد.مشتریان این محصول، صنایع پتروشیمی و کلر هستند.

آهک با خلوص بالا بیشترین استفاده را در صنایع مرغداری و پرورش ماهی دارد.

آهک کلوخه بیشترین استفاده را در صنایع فولاد دارد. دانه بندی این محصول بین 40 تا 100 میلی متر است.

ارائه انواع خدمات حمل و نقل جاده ای کالا در داخل کشور

  • انواع چسب های کاشی پودری (معمولی،پرسلانی و چسب اسلب)
  • عایق های رطوبتی پایه سیمانی
  • اندودهای ساختمانی (پلاستر)
  • ملات بنایی
  • انواع گروت های پایه سیمانی